Mgr. Marcela Žihlová


Mgr. Marcela Žihlová, Kdo vlastně jsem

Moje motto

Happiness is a journey, not a destination.

Co byste o mně měli vědět

Jsem spolehlivá a rychlá, dodržuji termíny, ihned reaguji na emaily/telefonáty, neustále se vzdělávám a používám nejaktuálnější jazykové i technické vybavení

Mé oblíbené knihy

Only love is real, Brian L. Weiss
Life between lives, M. Newton

Mé záliby a koníčky

Běhání, cestování, pečení, potkávání zajímavých lidí, studium jazyků, vzdělávání

Proč překládám

Jazyky jsou mým koníčkem a fascinují mě už od dětství. Angličtina mě provází od základní školy. Na gymnáziu se k ní přidala ruština. Protože jsem vždy toužila dělat to, co mě baví, rozhodla jsem se tyto dva jazyky studovat na univerzitě. Po úspěšném absolvování magisterského studia jsem nějakou dobu cestovala, chvíli jsem žila na Novém Zélandu a pracovala v Řecku. Řečtina se pak stala mým novým koníčkem. Nyní žiji v Čechách a jazykům se věnuji na plný úvazek jako překladatelka a lektorka na volné noze.

Proč právě angličtina, čeština a ruština

Mým mateřským jazykem je čeština a celá má rodina žije v Čechách. K jazykům mě přivedli zejména skvělí učitelé a touha rozumět písničkám, filmům, knihám a mluvit se stejným přízvukem jako rodilí mluvčí.
Díky znalosti jazyků jsem mohla studovat v Británii i v Rusku, cestovat po celém světě, poznat spoustu cizích kultur a nových přátel a většinu času věnovat tomu, co mě baví.

Odkud pocházím

Pocházím z nevelikého města Litvínov na úpatí Krušných hor. Několik let jsem žila a pracovala v zahraničí, následně jsem se vrátila do Prahy a nyní se mým výchozím bodem stal opět Litvínov.

Co mi dělá radost

  • radost druhých
  • teplé a slunečné počasí
  • pocit dobře vykonané práce
  • rozšířování obzorů (profesionálně i volnočasově)
  • cestování

Co mi vadí

Nerada se stýkám s lidmi, kteří mají negativní přístup k životu a permanentně špatnou náladu. Naopak se snažím obklopovat příjemnými a pozitivními lid­mi.

Čeho si vážím

Velmi si vážím lidí, kteří i přes obtíže dosáhli úspěchu v tom, co je baví a naplňuje. Obdivuji lidi, kteří pomáhají druhým, povzbuzují je a přistupují k nim s respektem bez ohledu na společenské postavení.

Mgr. Marcela Žihlová

Wolkerova, Litvínov
Reklama:

Jazykové weby